5 nejlepších aplikací pro iPad do školy

Technologie se stávají nedílnou součástí vzdělávání a iPad je jedním z nejoblíbenějších nástrojů studentů po celém světě. Ať už potřebujete aplikaci pro tvorbu poznámek, organizaci času nebo třeba k zlepšení produktivity, v našem výběru najdete pět aplikací, které by v iPadu žádného studenta neměly chybět. Přečtěte si, jaké nástroje vám mohou usnadnit studium a pomoci vám dosáhnout lepších výsledků.

 

1) MyHomework Student Planner

Bezplatná aplikace, která umožňuje velmi jednoduše ovládnout veškeré dovednosti digitálního plánování. Na Padu jednoduše přidáte domácí úkol, pomůže vám s určením deadlinu a pomocí notifikací vám vše připomene. Aplikace ti pomůže sledovat také datumy testů, uzávěrek, zkoušek ale také nejrůznější projekty, dílčí úkoly a schůzky. V jedné aplikaci pak můžeš plánovat jak své studium, tak i brigády a koníčky.

TIP: Uvažujete o pořízení iPadu nejen do školy či mimo ni? Podívejte se na Apple premium partnera iSTYLE a udělejte si radost novým iPadem. Nakupujte zde: https://istyle.cz/ipad.html.

 

2) Notability

Aplikace Notability je asi nejlepší volbou na psaní poznámek, pokud s iPadem používáte také Apple pencil. V Notabullity můžete jednoduše převádět psané poznámky na text, můžete skicovat a jednoduše pracovat s obrázky, videi či jinými soubory. Nesmírně důležitou funkcí je také možnost zaznamenání zvukové stopy, tudíž si jednoduše zesynchronizujete psané poznámky s audio záznamem z přednášky. Nahrávání se vám také bude hodit v případě, že nestíháte. Pouze si uděláte poznámku, k čemu se máte doma vrátit a vše si doděláte později.

 

3) Anki

Studium pomocí kartiček ověřené napříč generacemi. Aplikace Anki převádí tuto možnost do digitálu. Studijní kartičky využijete i v každodenním životě, pokud si potřebujete něco dlouhodobě zapamatovat. Aplikace podporuje kromě textu také obrázky, videa, zvukové nahrávky a další. Jakékoliv definice a slovíčka se tak naučíte levou zadní.

 

4) Mindnode

Aplikace Mindnode vám pomůže s tvorbou komplexních myšlenkových map. Ty využijete pro zachycení a uspořádání myšlenek a nápadů. Nesmírně důležité jsou myšlenkové mapy k procesům tvorby projektů a brainstormingu. V aplikaci můžete zároveň zadávat úkoly, vkládat poznámky nebo jednoduše sdílet soubor s ostatními. A protože je design důležitý, v aplikaci máte nepřeberné možnosti, jak vaše mapy vyšperkovat.

 

TIP: Přemýšlíte, jaký iPad je pro vaše potřeby nejlepší? Pokud iPadu využijete hlavně pro psaní poznámek, vyhledávání na internetu případně k používání jednoduchých aplikací, vystačíte si s iPad Air (koupíte tady). Pokud rádi hrajete hry nebo používáte nejrůznější grafické programy, budete spokojenější s výkonnějším Apple iPad Pro.

 

5) Forest

V aplikaci Forrest si pěstujete svůj vlastní les plný stromů a keřů. Jednoduše si nastavíte čas, po který se chcete soustředit a strom či jiná rostlina Vám vyroste pokaždé, když splníte stanovený čas. Za každý vzrostlý strom také obdržíte odměnu ve formě zlaťáků, za které pak můžete následně zasadit nové typy dřevin a rostlin. Pokud získáte určitý počet zlaťáků, můžete za ně nechat vysadit opravdový strom. Aplikace je velmi motivující, jelikož po nějaké době na vás jednoduše začne fungovat chtíč mít les co největší a nejúplnější.

💾 Stáhnout materiál   🎓 Online kurzy
error: Content is protected !!