Historie

HISTORIE

 

První počátky webu sahají do roku 2011, kdy státní maturita zažívala své první roky a bylo tehdy téměř nemožné najít na internetu odpovídající materiály na její přípravu. Na blogu www.xweb.8u.cz se objevilo prvních pár rozborů zpracovaných knih a překvapivě brzy se mohly těšit několika tisícové návštěvnosti. Začaly chodit žádosti o další práce, a tak se zrodil nápad na zajištění více rozborů pro studenty – zpřístupnit je výměnou za jeden vlastní.  Za 5 měsíců do maturity tak díky tomuto systému bylo na webu více než 500 prací.

Protože o maturitách nevydržely stránky nápor obrovského množství návštěv, bylo třeba se poohlédnout po kvalitnějším zázemí webu a byl pro další školní rok vytvořen vlastní web jen a pouze s rozbory knih. Web www.rozbor-dila.cz byl opatřen kvalitním hostingem, a tak nebyla vůbec problém návštěvnost 20 000/den, která se povedla hned první rok. Ze zaslaných prací už začaly být pečlivě vybírány pouze nejlepší díla a zveřejnění se dočkala sotva čtvrtina. Protože zaslat kvalitní rozbor knihy, který navíc na stránkách nebyl už mnohokrát nemuselo být vždy jednoduché, bylo umožněno zasílat studentům širokou škálu materiálů k maturitě. Tyto materiály tak položily základ Studijnímu světu.

Studijni-svet.cz byl spuštěn v září na začátku školního roku 2013/2014 a jeho cílem je poskytnout maturantům co nejvíce kvalitních materiálů a usnadnit tak přípravu na maturitu. Ke splnění tohoto cíle pomáhá webu právě již zmíněný VIP systém.

 

Zobrazit grafy a statistiky

error: Content is protected !!