Jak si vybrat ideální golfovou putter?

Počet golfových holí potřebných k profesionálnímu hraní turnaje může ohromit každého začátečníka v tomto sportu. Je však dobré si uvědomit, že každá z nich má trochu jiné využití a může být pro vítězství ve hře nezbytná. Nejčastěji používanou holí bude samozřejmě putter. K čemu slouží a jak si vybrat model, který bude vyhovovat našim potřebám?

 

Proč potřebujeme golfovou hůl typu putter?

 

Driver, Wedge, Iron, Wood nebo Putter jsou hole, o kterých se nejčastěji mluví a slyší. Jsou také základním vybavením bagu každého zkušeného golfisty. Ze všeho vybavení je to však právě putter, který lze v praxi použít na každé jamce. Proč?
Golfová hůl putter dostupná na Golfchampion se používá pro hru na greenu, v bezprostřední blízkosti jamky. Putter umožňuje kutálení míčku bez zvedání do vzduchu, což má pozitivní vliv na techniku a kvalitu úderu. Právě optimálně nastavený putter nám má pomoci vytočit správný výsledek na každé z 18 jamek, a proto naprostá většina profesionálních golfistů považuje právě tento putter za nejdůležitější ve svém bagu.

 

 

Jak si vybrat ten správný putter?

Jak si vybrat ideální putter? Bohužel to není tak jednoduché, zvláště když si příliš neuvědomujeme, co vlastně ovlivňuje ideální fitting hole. Mezi mnoha důležitými faktory, které stojí za to analyzovat, by se na první místo měla dostat rychlost švihu, rychlost hlavy hole, její vyvážení a také typ či kvalita konstrukce shaftu a gripu.
Čím více budeme s putterem hrát, tím snadněji najdeme ideální hůl, ale také tím lépe si budeme vědomi výhod a nevýhod různých modelů.

 

Služba Putter fitter? Proč ne?

Nelze popřít, že nákup solidní sady golfových holí představuje značný výdaj. Proto se při plánování delšího dobrodružství s tímto sportem nevyplatí podléhat předtuchám a předpokladům, zda nám bude vyhovovat právě tento putter. Není ostuda nemít dostatek znalostí, abychom si mohli putter dokonale vybrat.
Proto má již nějakou dobu každý z nás možnost využít služeb profesionálního fittingu golfových holí, kde nám odborníci a specialisté v oboru poradí s výběrem ideálního putteru, přičemž zohlední nejen naše preference a zkušenosti, ale také stavbu těla a postavu.

 

Golfchampion

error: Content is protected !!