Maturitní ples krok za krokem

 

Čekáte, uslyšíte své jméno a jdete si pro svou šerpu. Sál vám začne tleskat. Okamžik, na který maturanti nezapomenou celý svůj život.

 

Nicméně, maturitní ples má také své stinné stránky. Na přípravu budete potřebovat mnoho peněz, času a hlavně nervů. Na co se tedy vše připravit při organizaci plesu?

 

 

Úkoly a znova úkoly

Škola by mohla nabídnout pomoc při organizaci sálu a dalších záležitostí, nicméně maturanti jsou zodpovědní za většinu příprav. Proto si studenti volí maturitní výbor, který zastupuje všechny třídy posledního ročníku a komunikuje s vedením školy. Zvolení zástupci mají na starost prodej vstupenek, řeší kapelu, moderátora či další služby.

 

Vyměňte hádání za hlasování

Aby se předešlo sporům v kolektivu ohledně například barvy šerpy a motta, je nejlepší hlasovat o každém rozhodnutí. Při přípravě maturitního večírku je spousty věcí, na které je třeba myslet, jako například nástup, výběr šerpy, přípitek, proslov nebo květiny.

 

Kde sehnat peníze?

Pronájem prostoru, kapelu, přípitek, šerpy a další věci související s maturitním večírkem stojí peníze, které školy obvykle nemají v dostatečné výši k dispozici. Proto je na maturitní třídě, aby se postarala o financování samotného večírku. Shánění sponzorů může být dobrodružné, ale věřte, že se vždy najdou lidé ochotní finančně přispět na maturitní oslavu.

 

Tip: Nemusíte na to být sami, pomůžeme vám!

 

Tombola je cesta

Většina nákladů na maturitní ples se hradí prostřednictvím prodeje vstupenek a tomboly. Je důležité věnovat velkou pozornost získávání atraktivních cen pro tombolu. Pouhé reklamní propisky často nestačí k přilákání pozornosti a zájmu lidí.

Pro zvýšení prodejnosti losů a získání co nejvyšších třídních příjmů je zapotřebí něco skutečně poutavého. Například atraktivní výhra, která dokáže oslovit a nalákat lidi ke koupi lístků, může způsobit rychlý nárůst prodejnosti a třídní příjmy se tak mohou zvýšit jako hodnota akcií na burze.

 

Zlatý hřeb, na který nikdo nezapomene

Maturitní plesy mají sice tradiční průběh, ale stále existuje dostatek prostoru pro improvizaci a kreativitu. Oficiální začátek plesu je předtančení, které mohou zajišťovat žáci z nižších ročníků nebo profesionální tanečníci. Poté následuje vrchol programu – slavnostní nástup, na kterém mohou maturanti vytvořit svou vlastní choreografii a nechat volně plynout svou kreativitu. Je důležité, aby program pobavil a oslovil diváky, takže neváhejte s inovacemi a překvapeními. Rádi vám také pomůžeme s nacvičováním.

 

Pršící peníze

Další součástí programu je symbolické povýšení maturantů do maturantského stavu. Při této slavnostní chvíli jsou maturantům předány šerpy a provázeny zlatým deštěm, což je oblíbená tradice na maturitních plesech. Návštěvníci házejí po maturantech a do připravených plachet peníze, čímž vyjadřují své přání a přátelství. Poté následuje společný přípitek a hromadné focení, které zaznamenává tuto nezapomenutelnou chvíli.

 

 

Proslov

Sluší se veřejně poděkovat profesorům a profesorkám. Nemusí se jednat o žádnou nudnou oficialitu. Vtipný a odlehčený proslov shromážděný dav ocení. Obvykle projev pronáší dva nejzdatnější řečníci, a to student a studentka.

 

Půlnoční překvapení

Maturitní ples může být obohacen o různé druhy vystoupení. Například barmanská show, kankán, hadí žena, capoeira či půlnoční překvapení jsou jen některé z mnoha možností, které lze do programu začlenit.

 

Afterparty

Po půlnočním překvapení a odchodu starších generací se maturanti začnou bavit mezi sebou. Postupně se přesouvají do klubu, kde se zábava teprve rozjíždí. V průběhu noci atmosféra čím dál více graduje a večer se může protáhnout až do rána. Tento čas strávený s přáteli na maturitním plese bývá pro mnoho lidí nezapomenutelným zážitkem.

 

Dodržujte dresscode

Je naprosto nevhodné přijít na maturitní ples v džínách. Pánové by měli bezpodmínečně nosit oblek. Pro ženy je výběr šatů snadnější, nejsou tolik svázané společenskými konvencemi a mají tak více prostoru pro seberealizaci. Více jsme si o tom popovídali v našem blogovém článku.

 

Nebuďte na to sami

Závěrem lze říci, že organizace maturitního plesu je náročná a vyžaduje mnoho času a energie. Naše firma si je vědoma tohoto faktu a ráda by vám nabídla své služby, abyste mohli mít nejen úspěšný, ale také bezstarostný maturitní ples. Díky našemu zkušenému týmu se postaráme o každý detail od výběru vhodného místa a hudby až po zajištění atraktivních cen do tomboly. Kontaktujte nás a společně vytvoříme nezapomenutelný zážitek pro vás a vaše spolužáky.

💾 Stáhnout materiál   🎓 Online kurzy