Stěhování za studiem je dnes již standardem!

V současné době se stává i v našich podmínkách realitou stěhování za studiem. Jelikož je ubytování na kolejích stále hůře dostupné a není pro každého těší se stále vyšší popularitě bydlení v pronájmu. Ne všechny nabízené byty jsou však zařízené a často tak přichází na řadu stěhování. Jak zvládnout toto stěhování bez stresu? Podívejte se na pár našich tipů!

V čem nechybovat při stěhování za studiem?

Při výběru vhodného ubytování, je vhodné se zaměřit především na lokalitu. Preferujete klidnější lokalitu dále od školy či centra města nebo chcete bydlet právě v rušnější části, abyste si užili noční život? Bez pevné odpovědi na tuto otázku byste se do stěhování neměli pouštět, abyste svého rozhodnutí nelitovali.

Přeci jen tu budete každý den odpočívat, učit se či se scházet v přáteli a dojezdová vzdálenost do školy by taky neměla být příliš dlouhá. Někdy totiž můžete mít mezi přednáškami i několik hodin volna. Ty byste mohli využít třeba k uvaření oběda, úklidu nebo učení v klidu vašeho nového domova.

 

Proč se nastěhovat na privát?

Ačkoli se zejména v prvním ročníku těší vysoké oblibě klasické školní koleje. Ubytování v soukromí, tedy tzv. privát přináší řadu výhod. Hlavní z nich je velká svoboda rozhodování, protože si můžete vybrat spolubydlící či jejich počet.

Kromě toho si můžete i svůj nový domov vybavit podle svých vlastních představ. Z domova si pak můžete přivést prakticky cokoli po čem by se vám mohlo stýskat, ať už se jedná o pohodlnou pohovku, vaši postel nebo plnou knihovnu. Dnes už stěhování není naštěstí žádná věda a nemusí ani příliš zatížit vaši peněženku.

Ubytování v pronájmu vás navíc naučí více odpovědnosti, protože na rozdíl od kolejního ubytování se musíte o mnohé postarat sami.

 

Při stěhování je potřeba být nekompromisní!

Zabalit svůj dosavadní život do páru krabic může být velmi stresující, je však na řadě se zamyslet, co budete potřebovat a co doopravdy chcete s sebou. Studentské pokoje v domácnosti totiž často ukrývají poklady, na které jste si léta nevzpomněli. Nostalgie však není na místě a dívejte se na vše hlavně s kritickým myšlením. Pokud se vám po něčem bude stýskat můžete si to dovézt později.

error: Content is protected !!