Vybavení do školy: Připravte se na nový školní rok včas

Nenechávejte školu usnout na vavřínech, nový kabátek si přece zaslouží! Obměna starého vybavení i pořízení pár nových kousků mohou zlepšit výuku i každodenní fungování učitelů i studentů. Jaké školní pomůcky nebo nové vybavení byste měli zvážit?

Školství se neustále vyvíjí, stejně jako studenti a žáci, kteří se mění s každou přicházející generací. S tím souvisí pochopitelně i rozdílné potřeby, ať už kantorů nebo studentů. S odpovídajícím vybavením do školy na ně budete připraveni.

 

Zdroj: Adobe Stock

Nástěnky pro rozšíření výuky

Abyste mohli vyzdobit třídu kreativními poučkami, důležitými hesly nebo pomůckami pro učení, budete potřebovat nástěnku. Korkové či filcové nástěnky různých rozměrů vám poskytnou dostatečně prostoru na cokoliv, co budete potřebovat. Velkou výhodou je, že nástěnky můžete často obměňovat a přizpůsobovat se konkrétním trendům, potřebám i období.

 

TIP: Nechejte část výzdoby i na dětech. Jejich kreativní mysl vám umožní vidět látku z jiného úhlu a sami si mohou uzpůsobit, jakou formou vyjádří své myšlenky a nápady. Samozřejmě tak, aby došlo ke vzájemné shodě.

 

 

Magnetické popisovací tabule budou vždy připraveny

Pro menší i větší třídy využijete magnetické “whiteboard” tabule s keramickým povrchem. Velmi rychle se stanou nepostradatelnou součástí výuky. Díky bílému povrchu na nich krásně vyniknou barevné popisovače, které budou čitelné i pro žáky v posledních lavicích. Navíc tabuli můžete uchytit horizontálně či vertikálně. Fixy můžete umístit do přiloženého držáku, k tabuli lze dokoupit i magnetky. Bílá deska je lehce popisovatelná a nedělá šmouhy, takže ani stokrát smazaný text nebude mít vliv na čitelnost.

 

Kliprámy pro plakáty i infografiky

Klip rám nebo také klaprám můžete znát z nejrůznějších reklamních poutačů na veřejných místech. Podobně jej můžete využít i v rámci škol, pokud si z nich uděláte info tabuli, která bude informovat studenty o aktuálním dění ve škole, nadcházejících událostech a akcích nebo studentských spolcích.

Vytvořit můžete infografiku v barvách školy, která může žáky upozornit třeba na blížící se sběr papíru, škole v přírodě nebo školním představení. U klip rámu můžete volit i bezpečnostní variantu, která se dá otevřít pouze prostřednictvím klíče. Pro větší trvanlivost doporučujeme ochrannou UV fólii. Mezi oblíbené varianty můžete volit rám spolu s grafikou, rám samostatně či pouze plakát.

 

Zeptejte se dětí, co ve své třídě ocení

Vybavení je samozřejmě otázkou rozpočtu konkrétní školy. Pokud ale můžete školu dovybavit i dalšími prvky, které mohou razantně zlepšit výuku, pojďte do toho. A nebojte se do procesu zapojit i studenty. Co by jim zlepšilo výuku? Jak si třídu chtějí vyzdobit? Jaká témata v nich rezonují?

Můžete tak přijít na celou řadu dalších nápadů, které možná nebudou tak složité na realizaci. Zamyslet se můžete třeba nad:

  • třídní knihovnou – kousky z povinné četby i zábavné knihy a komixy pro radost. Probuďte v žácích lásku ke knihám právě tím, že jim umožníte si jednoduše vypůjčit knihy a sdílet je se spolužáky. Knihy mohou být darovány rodiči, učiteli nebo místní knihovnou.
  • kreativní koutek – prázdný roh třídy můžete využít ke kreativnímu koutku. Stačí prázdné papíry, tužky, barvy, lepidla, plastelíny a podobně.
  • třídění odpadu – nejlépe si člověk zapamatuje to, co si sám vyzkouší. Chcete-li děti vést ke třídění odpadu, mějte takovou možnost i ve třídě. Třiďte papír, plasty, sklo, ale i další druhy materiálů, jako je elektronika, baterie, hliník či kartony.
  • herní centrum – deskovky vládnou světem. Pro delší přestávky i obědové pauzy můžete mít pár oblíbených kousků i ve třídě. Třeba tím smažete pár minut, které by žáci jinak strávili na mobilu.
  • bazar školních učebnic – prostor, kde si studenti mohou vyměňovat či shánět učebnice na další ročník může pomoci rodinám s menším rozpočtem.
error: Content is protected !!