Aerobní trénink

 

Otázka: Aerobní trénink

Předmět: Tělesná výchova, Sportovní příprava

Přidal(a): jackr

 

Zaujmeme relaxační polohu. Lehneme si na podložku naznak. Hlava je rovně, ruce směřují volně podél těla asi v úhlu 45 stupňů, mírně pokrčeny v loktech, dlaněmi dolů. Nohy jsou mírně roznoženy, špičky (palce) směřují ven (asi v úhlu 30 stupňů). Oči jsou zavřené, ne křečovitě.

Představte si, že ležíte na louce provoněné čerstvě pokosenou travou, plné vůně rozkvetlých květů. Vůně květů prostupuje do vašeho těla, slyšíte jen zpěv ptáků, po nebi plují mraky, mraky s nimiž odplouvají vaše starosti, potíže a strasti. Jste naprosto klidní, uvolnění, vše odplynulo pryč. Cítíte ve všech svalech uvolnění. Jste naprosto uvolněni.

V pravé ruce cítíte nesmírnou tíži, pravá ruka je těžká, je zcela nepoddajná, nemůžete ji zvednout. Pravá ruka je nepoddajná, je úplně ochablá, slabá, malátná a nehybná. Opakuji 6x.

 

Ležíte na louce provoněné čerstvě pokosenou travou, vůně květin prostupuje celým vaším tělem, louka je příjemně prohřátá sluníčkem, teplo sluníčka přechází do vašeho těla.

Vaše levá ruka je nesmírně těžká, cítíte v ní nesmírnou tíži, je zcela nepoddajná, nemůžete ji zvednout. Vaše levá ruka je jako z olova. Opakuji 6x.

 

Sluneční paprsky ještě více pronikají do vašeho těla, cítíte opojnou vůni květin a čerstvě pokosené trávy. S plujícími mraky odplouvají vaše starosti, potíže a strasti.

V obou vašich pažích cítíte nesmírnou tíži, obě paže jsou jako z olova, nemůžete je zvednout. Obě paže jsou zcela zesláblé a malátné. Opakuji 6x. Ležíte na louce provoněné čerstvě pokosenou trávou, plné vůně květin. Vůně květin prostupuje celou vaší mysl. Po nebi plují mraky a spolu s nimi odplouvají všechny vaše starosti, strasti a potíže.

 

V pravé noze cítíte nesmírnou tíži, pravá noha je zcela ochablá, nehybná a malátná. Je jakoby připoutána k podlaze a nelze s n í pohnout. Opakuji 6x.

 

Sluneční paprsky stále pronikají do vašeho těla, ještě více cítíte opojnou vůni květin. Spolu s plujícími mraky odplouvají i vaše starosti, strasti a potíže.

V levé noze cítíte nesmírnou tíži, levá noha je ochablá, zcela nehybná a malátná. Je jakoby připoutána k podlaze a nelze s ní pohnout. Opakuji 6x.

 

V obou nohách cítíte nesmírnou tíži, Obě nohy jsou jako z olova, nemůžete je zvednout. Obě nohy jsou zcela malátné, bezvládné a ochablé. Opakuji 6x.

 

Ležíte na prosluněné louce a vůně květin a čerstvě pokosené trávy prostupuje do vašeho těla, slyšíte jen zpěv ptáků a cítíte, jak sluneční paprsky pronikají do vašeho těla. Z plujících mraků po obloze odplouvají i vaše starosti, strasti a potíže.

V celém těle cítíte nesmírnou tíži, celé tělo je jako z olova, nemůžete se zvednout, celé tělo je malátné a ochablé, je úplně bezvládné, těžké jakoby, propadlé do podložky.

Sluníčko vás stále více prohřívá, slyšíte jen zpěv ptáků a vnímáte vůni čerstvě pokosené trávy.

Pravá ruka se příjemně zahřívá, cévy se v pravé ruce rozšiřují, do pravé ruky se rozlévá příjemné teplo, celá pravá ruka je teplá a prohřátá. Pravou rukou vám proudí oblažující teplo. Opakuji 6x.

 

Levá ruka se příjemně zahřívá, cévy se v  levé ruce rozšiřují. Do levé ruky se rozlévá příjemné teplo. Celá levá ruka je teplá a prohřátá, cítíte jak se vám v  levé ruce rozšiřuje příjemné teplo. Opakuji 6x.

Sluneční paprsky vám stále pronikají do těla, neustále cítíte opojnou vůni pokosené trávy a květin. Plující mraky odnášejí vaše starosti, strasti a potíže.

Obě ruce jsou zahřáté, do obou rukou se rozlévá příjemné teplo. Naprosto zřetelně cítíte, jak vám oběma rukama proudí příjemné teplo. Opakuji 6x.

 

Cítíte, jak vám do pravé nohy proudí od kyčle ke kolenu příjemné teplo, a teď již prostupuje až ke kotníku a nyní až do prstů. V pravé noze cítíte příjemné teplo, pravá noha je krásně teplá, celá pravá noha je příjemně teplá a prohřátá. Opakuji 6x.

 

Ležíte na louce provoněné čerstvě pokosenou travou, vůně květin prostupuje celé vaše tělo, louka je příjemně prohřátá sluníčkem, teplo sluníčka prochází do vašeho těla.

Cítíte, jak vám do levé nohy proudí od kyčle ke kolenu příjemné teplo, a teď již prostupuje až ke kotníku a nyní až do prstů. Opakuji 6x.

 

Ležíte na prosluněné louce a vůně květin a čerstvě pokosené trávy prostupuje do vašeho těla, slyšíte jen zpěv ptáků a cítíte, jak sluneční paprsky pronikají do vašeho těla. Z plujících mraků po obloze odplouvají i vaše starosti, strasti a potíže.

Dech je pravidelný, hluboký a volný, dýchá se vám lehce a klidně. Opakuji 6x.

 

Cítíte, jak vaše srdce tepe klidně pravidelně a volně, srdce tepe zdravě a pravidelně. Cítíte jak je váš tep pravidelný vyrovnaný, naprosto zřetelně cítíte vyrovnanost tepu vašeho srdce. Sluneční paprsky stále pronikají do vašeho těla, ještě více cítíte opojnou vůni květin. Spolu s plujícími mraky odplouvají i vaše starosti, strasti a potíže.

V celém břiše se vám rozlévá hluboké, vnitřní teplo. Celý váš vnitřek je příjemně proteplen a prohřátý. Z břicha vystupuje proud energie, která prohřívá vaše tělo. Celou pánev zaplavuje příjemné teplo, celý spodek tepla máte proteplený a prohřátý. Opakuji 6x.

 

Celé tělo se příjemně zahřívá, celé tělo je teplé. Opakuji 6x.

 

Ležíte na čerstvě pokosené louce, po nebi plují mraky a čelo vám ovívá osvěžující, chladivý vánek, lehký jako jemný dech. Cítíte, jak vaše čelo ovívá chladivý a svěží vánek, vaše čelo je příjemně chladné. Opakuji 6x.

 

Paže a nohy pevně napnout! Hluboký nádech! Otevřít oči! Protáhnout se! Vstát!

💾 Stáhnout materiál   ✖ Nahlásit chybu
error: Content is protected !!