Celulitida – Kosmetika

 

   Otázka: Celulitida

   Předmět: Kosmetika

   Přidal(a): Veronika

 

Je to pomerančová kůže,nabývá dolíčkovaného povrchu.Jsou to degenerativní změny podkožního vaziva.Dochází k povolení a oslabení podožního vaziva.Hromadí se voda,odpadní toxické látky a tuk. Toto usazování způsobuje nedostatečný lymfatický krevní oběh.Lymfa se rozproudí cvičením,tancem,rychlou chůzí.

 

Největší vliv mají vrozené dispozice :

 • Hormonální antikoncepce
 • Obezita
 • Kolísání váhy
 • Špatná výživa
 • Malá pohybová aktivita
 • Kouření,alkohol
 • Těhotenství
 • Stres

Pomáhá : zdravá strava,pití bez bublinek,ovocné a zeleninové šťávy,pohyb,dobré používání kosmetických přípravků.Odborník provádí lymfatickou masáž.

 

LIPOSUKCE

Odebírání tuků patrí mezi nejčastější zákroky.Neléčí obezitu,ale pomáhá pacientům.Často chodí na liposukci štíhlé ženy,kterým nepomáhá ani dieta,ani cvičení.

 

Kritéria : určitá tělesná hmotnost,ohraničené tělesné partie s tukovými nadbytky,pevná elastická kůže,dobrý zdravotní stav.

Dělá se při lokálním umrtvením,ale i celkovém.Po zákroku se objevují modřiny a otoky.5 dnů musí být klid.Existuje několik druhů liposukce,ale všechny pracují na podobném principu.Daná oblast se rozpustí roztokem který se vyplní.Prostor se roztáhne a tím se může tuková tkáň narušovat.

 

Metody :

 • Klasický postup : tuková tkáň se z podkožních zásob odsává pomocí kovové kanily o průměru 3-6 mm.Je napojena na přístrojmkterý vyvíjí podtlak.Kanila opakovaně proniká do tkáně.Vznikají tunely po odsátém tuku.
 • Vibrační : používá se vibrační kanila,která kmitá rychlými pohyby před a vzad,rychlostí 1000 kmitů za sekundu.
 • Ultrazvuková : Využívá působení ultrazvukových vln,je nejšetrnější.Je u ní minimální riziko že kožní reliéf bude nepravidelný.

SOLNÉ JESKYNĚ

V solných jeskyních je vzduch nasycený zápornými ionty a je plný zdraví prospěšných minerálů : jód,vápník,hořčík….Vzduch je bez bakterií,teplota 20-23°C.Exitují 2 typy jeskyní.První je vybudovaná ze soli kamenné,je méně účinná.Druhá je z mořské soli.Nejlepší sůl je z mrtvého moře.Jeskyně má blahodárný vliv na dolní i horní cesty dýchací.Zklidňuje záněty.I při astmu,alergií,senné rýmě.Působí proti únavě,zvyšuje obranyschopnost.

Velmi dobrý vliv má sůl na kůži.Pleť čistí,zjemňuje,vyhlazuje vrásky.Nedoporučuje se lidem se zvýšenou funkcí štítné žlázy a lidem co trpí klaustrofobií.

 

ZÁBALY

Skořicový zábal : Prokrvuje a očišťuje tělo od toxických látek, má zeštíhlující  efekt. Dává se i na problematické partie.Komestička natře skořicovým zábalem a zabalí do igelitu a deky. Po půl  hodině se zabal odstraní a zbývající krém vmasírujeme.

 

Kávový peeling a čokoládový zábal : Kávový peeling je dobrý proti celulitidě a striím. Tělo se prokrví, odplaví se z těla toxiny.Čokoláda plěť vyhlazuje.

Masérka použije na tělo peeling z mleté kávy.Ten se odstraní ve sprše.Na očištěné tělo na nanese teplá čokoláda aby se prohloubil účinek,zabalí se tělo do igelitu a deky.

 

Slatinný zábal : Ohřátá a rozmíchaná slatina v konzistenci pasty a aplikuje se na příslušnou část těla.Tím dochází k rovnoměrnému prokrvení těla až překrvení.Používá se pro pacienty s onemocněním kloubů,svalů,páteře.Výsledek je uvolnění svalstva.

 

Floating : Odstraňuje stres,deprese,úzkost,únavu.Navozuje pocit štěstí,harmonie a relaxace.Napomáhá u poruch spánku,bolesti hlavy.Bojuje proti bolesti páteře.Je dobrý na lupénku a atopický ekzém.

Je dobré se nechat unášet minimálně hodinu.Po uklidnění mají tělo zalívat endorfiny.Není to dobré pro lidi s klaustrofobií.Působí nejen na psychiku,ale i na tělo.Regenerace pohyblivých svalů.Po každé kůře se roztok ve vajíčku půl hodiny čistí za pomocí filtrů a UV zářiče.

 

Ušní svíce : Jsou to tenké speciální svíce které se vyrábějí ručně a ze směsi včelího vosku a parafínu.Jemně se zasunují do ucha.Hoření jedné svíce trvá asi 10-15 minut.Svíce se dávají postupně do obou uší.Zapálí se teplo a prohřívá zvukovod.Používá se na časté záněty a zvonění v uších.Pomáhá od stresu a k uvolnění,vyčerpání a nespavost.

💾 Stáhnout materiál   🎓 Online kurzy