Jak se efektivně učit k maturitě

Přípravný kurz k maturitě z angličtiny, který je doplněný o cvičení a bonusové materiály.

Obsah tohoto kurzu:

Úvod do kurz

  • Jak z kurzu vytěžit co nejvíce?!
    12:23

1. Jak se zorganizovat a rozvrhnout si učení k maturitě?
Maturita je velkou zkouškou organizace. Budete se muset naučit přes sto otázek, mít ve všem přehled, nic neztratit, na nic nezapomenout, dobře si rozvrhnout práci, efektivně opakovat a pracovat podle plánu. V lekci se zjistíte, jak na to. Time-management, produktivita, organizaci učení a mnoho dalšího vám bude po absolvování této lekci říkat pane! Taky se dozvíte, kdy je s učením ideální začít.

2. Prokrastinace, Motivace, Soustředění
Zjistíte, jak se k učení spolehlivě přinutit a vypěstovat si tzv. vnitřní motivaci. Nicméně buďme realisté, zřejmé nepřestanete úplně prokrastinovat, ale velmi to omezíte. Rovněž se dozvíte, jak se na učení intenzivně soustředit bez vyrušení. Soustředěné učení je daleko rychlejší. Zjistíte, jak odolat rozptýlením a dalším ničitelům koncentrace. Také zjistíte, jak dlouho byste se právě vy měli učit (přes den a bez přestávky)

3. Kdy se začít učit a jak správně opakovat?
Otázka, která provází snad všechny maturanty: Kdy začít? A jak udržet vědomosti v paměti? V této lekci na tyto otázky s pomocí vědy odpovím. Také s vámi sdílím nástroj, který vám snadno naplánuje efektivní opakování.

4. Jak se naučit psát slohové práce?
Po absolvování lekce budete vědět, jak na maturitní slohovou práci, abyste uspěli. Zjistíte, jak se zlepšit v psaní, jak postupovat u samotné maturity, čemu se vyhnout a na co si dát pozor. Rovněž se dozvíte o nejčastějších chybách, kterých se maturanti při psaní slohovek dopouštějí.

5. Nejlepší strategie pro přípravu na didaktické testy
Po absolvování lekce budete vědět, jak se efektivně připravit na didakťáky podle pravidel mozku. Zjistíte, jaký způsob učení nefunguje dobře, přestože ho používá 90 % studentů a doporučuje většina učitelů. Rovněž se dozvíte o tipech a tricích, které maximalizují váš výkon u samotného didakťáku. Také zjistíte, co byste měli dělat, když dostanete okno.

6. Přesný návod, jak se rychle a efektivně naučit maturitní otázku
Tohle je zřejmě nejdůležitější lekce celého kurzu. Ovládnete postup, jak se efektivně a hlavně rychle učit maturitní otázky. Můžete si být jistí, že pokud tento postup dodržíte, budete informace umět perfektně a nezabere vám to ani tolik času! Žádná jiná metoda není tak rychlá a nevede k tak skvělému zapamatování!

7. Co dělat a nedělat u ústní zkoušky?
Budete vědět, jak se na ústní efektivně připravit a jak učitele zaručeně zaujmout, aby vám odpustili kdejakou chybu. Zjistíte, jak lépe mluvit a dozvíte se o zajímavém triku, který vám pomůže „ošidit“ maturitu. Také si řekneme, jak byste měli využít čas na potítku.

8. Jak zatočit se stresem
Stres a maturita jsou velcí kamarádi. Stres ochromuje paměť a nedovoluje vám si vzpomenout na důležité informace, proto vás vybavím technikami, které vás zbaví různých druhů stresu.

9. Jak se učit na maturitu efektivně s kamarády
Maturita je bezesporu spojená i s učením se s kamarády. Ale jak si dovedete představit, takové učení není moc efektivní a rychlé. Poznáte způsoby, díky kterým se budete učit rychle i v přítomnosti kamarádů.

10. Tipy a triky, které musí znát každý maturant
Jsou to jakési „hacky“ nebo „cheaty!, které se vám budou hodit. Například zjistíte, jak dočerpat energii, když ji potřebujete k učení a mnoho dalšího.

BONUSOVÁ ČÁST: Paměťový palác
V bonusové části vás seznámím s antickou mnemotechnikou paměťového paláce, kterou využívali již tisíce let nazpět Řekové k pamatování složitých faktů.

467 
Enrollment validity: Lifetime
Licence kurzu na 2 roky │
Kdybyste ještě váhali, koukněte na můj obsah zdarma zde.

Co se v kurzu naučíte?

Pro koho je kurz určen?

Pro koho je kurz určen:

  • Maturanti
  • Středoškoláci