Peníze zpět z online nákupů (cashback)

Znáte už cashback portály? jde o stránky, které vám vrátí část z nákupu v online obchodě.

Systém cashback portálů je velmi jednoduchý. Před nákupem se jen přihlásíte na web, přes který proklikem jednoduše přejdete do požadovaného eshopu. Po zaplacení a následné schválení objednávky pak dostanete určité procento z nákupu zpět. Cashback portály dostávají provizi za přivedené zákazníky a o tuto provizi se pak s vámi podělí. Protože je počet těchto portálů poměrně velký, připravili jsme přehledné srovnání. Najdete v něm základní informace o nejoblíbenějších portálech, na konci článku jsme pak připravili jednoduché srovnání základních výhod. Nechybí zde porovnání odměn za registraci, za nainstalování rozšíření do prohlížeče či minimální výše odměn k jejich výplatě. Konkurence je není malá, proto si díky našemu srovnání vyberte skutečně ten ze všech nejlepší.

 

Srovnání cashback portálů

tipli

 

Tipli.cz je novější projekt, který se v porovnání s konkurencí moc neliší. Možná to je jeden z důvodů, proč byl nucen nasadit o něco málo vyšší provize než ostatní. Například na AliExpressu tak můžete získat 10 % místo standardních 5 %. Výběr e-shopů je skutečně velký, nechybí slevové kupóny či hromady jiných akcí. Stránky také poskytují doplněk do prohlížeče, který vás upozorní, že jste v obchodě podporující cashback a ani to nevíte. Jedná se o šikovnou vychytávku, za jejíž instalaci navíc získáte i drobný bonus. Menší slabinou proti ostatním je pouze absence odměny za registraci. Nicméně v nejdůležitějších bodech jako výše provize a výplata od 1 Kč je ale jasný favorit.

Registrace na Tipli.cz (otevře v novém okně)

 

plnapenezenka

PlnaPenezenka.cz naopak patří mezi nejstarší cashback portály. Odměny jsou stejné či o něco málo nižší, na druhou stranu tu zase najdete pár obchodů, které Tipli.cz ještě nemá. Další výhodou je odměna za registraci 60 Kč. Také nechybí doplněk do prohlížeče, slevové kupony či další zajímavosti.

Registrace na PlnaPenezenka.cz (otevře v novém okně)

 

refundo

Z cashbackových portálů Refundo nepatří mezi nejznámější, nejpřehlednější, ani nenabízí nejvyšší odměnu, nicméně i přesto stojí za pozornost. Silnou stránkou je věrnostní program, ve kderém získáváte body za uplatnění slevových poukazů nebo napsané recenze obchodů. Za registraci získáte odměnu 50 Kč, nechybí samozřejmě ani doplněk do prohlížeče za menší odměnu.

Registrace na Refundo (otevře v novém okně)

 

vratnepenize

Na závěr zbývá zmínit VratnéPeníze.cz, tento portál je velmi podobný všem předchozím, výjimečná je na něm existence vlastní mobilní aplikace. Na webu pak najdeme bonus za registraci 50 Kč, bonus za instalaci rozšíření 20 Kč a bonus za použití mobilní aplikace 10 Kč.

Registrace na VratnéPeníze.cz (otevře v novém okně)

 

Na závěr přehledné shrnutí:

Tipli.cz (otevřít v novém okně)

Odměna za nákup: průměrná až vyšší
Odměna za registraci: 0,- Kč
Odměna za doplněk do prohlížeče:  10 Kč
Výplata od: 1,- Kč
Časté akce za extra odměny

 

Plnapenezenka.cz (otevřít v novém okně)

Odměna za nákup: průměrná
Odměna za registraci: 50,- Kč
Odměna za doplněk do prohlížeče:  10 Kč
Výplata od: 100,- Kč

 

Refundo.cz (otevřít v novém okně)

Odměna za nákup: průměrná
Odměna za registraci: 50,- Kč
Odměna za doplněk do prohlížeče:  10 Kč
Výplata od: 25,- Kč
Zajímavý věrnostní program, při výplatě alespoň 1 000 Kč bonus 100 Kč

 

Vratnepenize.cz (otevřít v novém okně)

Odměna za nákup: průměrná
Odměna za registraci: 50,- Kč
Odměna za doplněk do prohlížeče:  20 Kč
Výplata od: 300,- Kč

Mobilní aplikace s bonusem 10 Kč

 

Uvedená výše odměn platí k 20.4. 2020, v průběhu času se mohou odměny měnit.

Aktualizované srovnání najdete také na našem webu BezvaVejska.cz.