Bernina Express – skvělý výlet na prázdniny

Hledáte tip na prodloužený víkend? zkuste jízdu švýcarským panoramatickým vlakem!

 

Bernina Express může nabídnout ty nejimpozantnějšími přejezdy Alp a díky své unikátnosti nechybí ani v seznamu UNESCO. Začíná městy Chur a Davos, ta nejznámější část pak vede ze St. Moritz do městečka Tirano v Itálii. Stavba trati započala už v roce 1898, první souprava vyjela o 6 let později. Provozovatelem je Rhétská dráha (Rhätische Bahn), což je největší soukromá železniční společnost ve Švýcarsku.

 

 

Během několikahodinové cesty se značným stoupáním až 70 promile se projíždí celkem 55 tunely a 196 mosty. Z Itálie vyjíždí vlak ve výšce 441 metrů nad mořem, odkud pomalu stoupá až do nadmořské výšky 2253 metrů. Cestou uvidíte jak romantický venkov, tak na mocná vysokohorská panoramata. Na trase klikaté trase vlak projíždí okolo ledovců, průzračně čistých řek i jezer.

 

K cestě můžete využít klimatizované panoramatické vagóny s obrovskými neotevíratelnými okny, nebo i tradiční soupravy, které ocení především fotografové. U nich je totiž možnost otevřít okna a vyhnou se tak značným odleskům ve skle. Cena za lístek počítejte zhruba 1 500 Kč, nicméně záleží na ročním období a samozřejmě délce trasy. Pokud se řadíte mezi fanoušky horských vlaků, určitě také vyzkoušejte  například podobný Glacier Express.

Napsat komentář

💾 Stáhnout materiál   ✖ Nahlásit chybu
error: Content is protected !!