Brigáda z domova

Práce z domova byla vždy velmi oblíbená, dnes je však ještě žádanější díky koronaviru a zavedené karanténě. Možností jak si může každý snadno vydělat je copywriting.

 

Přeskočíme tedy rovnou nesmyslné výdělky jako jsou klikačky, dotazníky či všelijaké pyramidy. Nejideálnější jsou odborné pozice, nicméně programovat neumí každý a takový online marketing je pro většinu lidí téměř neznámé slovo. Můžete i tak zkusit Jobs.cz a s trochu štěstí na něco narazíte, je to ale často jak hledat jehlu v kupce sena .

 

Možností je ale začít jako copywriter. Jedná se o psaní textů, různých článků nebo popisků produktů v e-shopech. Obvykle si vyděláte podle toho, kolik textu napíšete a jakou cenu si sami domluvíte. Platí zde klasická pravidla nabídky a poptávky, tedy čím více zkušeností máte, tím více si za svou práci můžete říct. Začátečníci bez zkušeností začínají zhruba na 50 Kč za 1 800 znaků (včetně mezer), lidé se zkušenostmi či překladatelé nesrovnatelně více. Jako prací v plném úvazku si sice nevyděláte, nicméně pro studenty na Erasmu, dovolené či v karanténě je to zcela ideální.

 

Ukázka prostředí systému Copywriting.cz

 

Kde získat práci jako copywriter?

  • Webtrh.cz – zde vložíte vlastní nabídku psaní či se můžete ucházet o již zveřejněnou [poptávku], jedná se ale v podstatě o lepší forum, proto je třeba počítat s někdy i složitějším domlouváním a rizikem podvodu. Doporučujeme se určitě rozhodovat alespoň dle hodnocení od jiných uživatelů.
  • Copywriting.cz – jedná o systém určený přímo ke copywritingu a sami ho využíváme. Vše je plně automatizované, jednoduché a jsou zde záruky bezproblémových obchodů. Můžete zde také prodat již dříve napsané nebo nepoužité texty. [Vyzkoušet]
  • Facebook skupiny – zakázky je možné získat i na sociálních sítích, ale není to úplně snadné. Vyzkoušet můžete skupinu [Jsem copywriter].


Další podobné materiály na webu: