O skupině Studijni-svet.cz

 

Co je Studijní svět?

Skupina moderních webů [seznam], které patří celkově mezi nejnavštěvovanější studentské stránky u nás. Byly vytvořeny pro usnadnění středoškolského studia a každý rok přibývají nové a nové weby s cílem poskytnout kvalitní, přehledné a co nejširší služby na jednom místě. Portál Studijni-svet.cz totiž tyto jednotlivé stránky zaštiťuje a funguje jako rozcestník a centrum stahování PDF souborů ze všech webů skupiny.

 

Naše vize a mise

V následujících letech se chceme stát jasnou jedničkou mezi weby pro středoškoláky, rozšířit portfolio na všechny základní SŠ předměty a pomalu se začít připravovat k expanzi mezi vysokoškoláky a na zahraniční trh. Hlavním cílem je samozřejmě nabídnout studentům tu nejlepší přípravu, které můžeme dosáhnout nejlépe tím, že se budeme snažit co nejvíce zkvalitňovat a rozšiřovat tyto stránky. Tento web stojí  na dílech od našich návštěvníků, které pak zpřístupníme ostatním. Ano, mohli bychom je zpřístupnit pouze za placené SMS nebo banány, které studenti získají zasláním peněz na účet, případně musí počkat až nahranou práci stáhne dostatek lidí. U nás však každý vidí předem, jak práce vypadají a žádáme za to jen zaslání 1 práce, která bude mít užitek pro všechny.

 

Historie

Počátky tohoto webu sahají do roku 2011, kdy byly zveřejňovány na blogu Xweb.8u první maturitní rozbory knih povinné četby. Ty se brzy staly velice populární, protože tou dobou státní maturita teprve začínala a sehnat kvalitní rozbory na internetu byl téměř nadlidský výkon. Tehdy se zrodila myšlenka nabízet rozbory výměnou za vlastní rozbory návštěvníků a poskytnout tak maturantům širší základnu podkladů pro jejich zkoušku. Překvapivě se tento systém velice dobře uchytil a už za 5 měsíců se web rozšířil z původních 20 rozborů na více než 500. Další rok byl vytvořen web speciálně pro rozbory na zakoupené doméně s kvalitnějším hostingem a úspěch to byl ještě větší. Přišly tisíce prací, ze kterých byly vybrány ty nejlepší, a protože nešlo už jen o rozbory knih, vznikl tento web, aby pomohl studentům s nejrůznějšími předměty k jejich maturitě.