O skupině Studijni-svet.cz

 

Co je Studijní svět?

Jedná se o skupinu webů [seznam] vytvořenou pro usnadnění středoškolského studia. Díky značné oblíbenosti patří stránky ve své kategorii mezi nejnavštěvovanější u nás. Každý rok přibývají stovky nových materiálů s cílem poskytnout kvalitní, přehledné a co nejširší služby na jednom místě. Portál Studijni-svet.cz jednotlivé weby zaštiťuje a funguje jako rozcestník a centrum stahování souborů ze všech webů skupiny.

 

Jak vznikl Studijní svět?

Počátky tohoto webu sahají do roku 2011, kdy byly zveřejňovány na blogu Xweb.8u první maturitní rozbory knih povinné četby. Ty se brzy staly velice populární, protože tou dobou státní maturita teprve začínala a sehnat kvalitní rozbory na internetu byl téměř nadlidský výkon. Tehdy se zrodila myšlenka nabízet rozbory výměnou za jiné rozbory od našich návštěvníků a poskytnout tak maturantům širší základnu podkladů pro jejich zkoušku. Překvapivě se tento systém velmi dobře uchytil a už za 5 měsíců se web rozšířil z původních 20 rozborů na více než 500. Další rok byl vytvořen web speciálně pro rozbory na zakoupené nové doméně Rozbor-dila.cz a úspěch to byl ještě větší. Brzy přišlo tisíce studentských prací, ze kterých byly vybrány jen ty nejlepší. Protože nešlo už jen o rozbory knih, vznikl tento a mnoho dalších webů, které společně pomáhají studentům s nejrůznějšími předměty k jejich maturitě a tvoří Studijní svět.

 

Naše vize a mise

V následujících letech se chceme stát jedničkou a jasnou volbou pro středoškoláky, rozšířit portfolio na všechny základní SŠ předměty a pomalu se začít připravovat k expanzi mezi vysokoškoláky a na zahraniční trh. Hlavním cílem je samozřejmě nabídnout studentům tu nejlepší přípravu, které můžeme dosáhnout nejlépe tím, že se budeme snažit co nejvíce zkvalitňovat a rozšiřovat tyto stránky. Tento web stojí na dílech od našich návštěvníků, které pak zpřístupníme ostatním. Ano, mohli bychom je zpřístupnit pouze za placené SMS nebo banány, které studenti získají zasláním peněz na účet, případně musí počkat až nahranou práci stáhne dostatek lidí. U nás však každý předem vidí, jak práce vypadají a žádáme za to jen zaslání 1 práce, která bude mít užitek pro všechny, nejen pro nás.