Peníze zpět z nákupů (cashback)

Znáte cashback portály? jedná se o stránky, díky kterým se vám snadno vrátí malá, ale někdy i větší část peněz z nákupů na internetu.

Princip je velmi jednoduchý. Před každým nákupem se jen přihlásíte do cashback portálu, kliknete na tlačítko, které vás přesměruje do konkrétního eshopu a je to. Po zaplacení a schválení objednávky dostanete automaticky určité procento z nákupu zpět. Tyto weby totiž dostávají provizi za to, že e-shopům přivedou zákazníky a o tuto provizi se ochotně podělí i s vámi. Protože ale všechny systémy nejsou stejné a výše odměn se liší, připravili jsme jednoduché srovnání. Například u prvního zmíněného portálu níže můžete získat z populárního Aliexpressu 10 procent zpět, tedy 100 korun při útratě tisíc korun. Dále si můžete nainstalovat doplněk do prohlížeče, který vás upozorní že v daném obchodě je možné získat peníze zpět, navíc ještě dostanete 10 Kč jako poděkování. Přestože se nejedná o nějaké horentní sumy, jsou to peníze vlastně skoro za nic a za rok není žádný problém získat několik stovek. Konkurence je veliká, proto si díky našemu srovnání vyberte ten skutečně nejlepší.

 

Srovnání cashback portálů

tipli

 

Tipli.cz je v porovnání s konkurencí novější projekt, který se na první pohled od konkurence moc neliší. Možná právě z tohoto důvodu musel nasadit vyšší provize a například na AliExpress tak můžete získat až 10 %, Bonprix 4,5 %, Dr. Max 5 %. Výběr obchodů je obrovský a najdete zde i spousty slevových kuponů a hromady akcí. Také je k dispozici doplněk do prohlížeče, který vás upozorní, že jste v cashbackovém obchodě a ani o tom nevíte. Velmi šikovná vychytávka za jejíž instalaci získáte i menší finanční bonus. Nevýhodou proti ostatním je nulová odměna za registraci, což je možná proto, že zde je možná výplata už od 1 Kč.

Registrace na Tipli.cz (otevře v novém okně)

 

plnapenezenka

PlnaPenezenka.cz patří naopak mezi nejstarší cashback portály. Odměny jsou o něco nižší, nicméně najdete tu pár obchodů, které Tipli.cz zatím nemá, výhodou je také odměna za registraci 60 Kč. Nechybí doplněk do prohlížeče, slevové kupony do obchodů a další zajímavosti. Pro srovnání odměny mohou být následující: AliExpress 5 %, Bonprix 4,5 %, Dr. Max 5 %.

Registrace na PlnaPenezenka.cz (otevře v novém okně)

 

refundo

Refundo není nejznámější, ani nejpřehlednější, dokonce nenabízí nejvyšší odměny, přesto však stojí za pozornost. Má totiž velmi zajímavý věrnostní program, kde získáváte body za návštěvy webu, uplatnění slevových poukazů a za recenze obchodů. Za registraci získáte 50 Kč a samozřejmostí je i doplněk do prohlížeče za malou odměnu.

Registrace na Refundo (otevře v novém okně)

 

vratnepenize

Jako poslední nezapomeneme ani na VratnéPeníze.cz, vše je podobné jako u předchozích stránek. Opět bonus za registraci (50 Kč) či za instalaci rozšíření (20 Kč). Oproti konkurenci zde dostanete i bonus za použití mobilní aplikace (10 Kč), nadstandardní je vůbec samotná existence aplikace.

Registrace na VratnéPeníze.cz (otevře v novém okně)

 

Na závěr přehledné shrnutí:

Tipli.cz (otevřít v novém okně)

Výše odměn: průměrná až vyšší
Vstupní bonus: 0,- Kč
Odměna za doplněk do prohlížeče:  10 Kč
Minimální výplata: 1,- Kč
Časté akce za extra odměny

 

Plnapenezenka.cz (otevřít v novém okně)

Výše odměn: průměrná
Vstupní bonus: 50,- Kč
Odměna za doplněk do prohlížeče:  10 Kč
Minimální výplata: 100,- Kč

 

Refundo.cz (otevřít v novém okně)

Výše odměn: průměrná
Vstupní bonus: 50,- Kč
Odměna za doplněk do prohlížeče:  10 Kč
Minimální výplata: 25,- Kč
Zajímavý věrnostní program, při výplatě alespoň 1 000 Kč bonus 100 Kč

 

Vratnepenize.cz (otevřít v novém okně)

Výše odměn: nižší
Vstupní bonus: 50,- Kč
Odměna za doplněk do prohlížeče:  20 Kč
Minimální výplata: 300,- Kč

Mobilní aplikace s bonusem 10 Kč

 

Uvedená výše odměn platí k 11.4. 2020, v průběhu času se mohou odměny měnit.

Srovnání najdete také na našem webu BezvaVejska.cz.

💾 Stáhnout materiál   🎓 Online kurzy