Tváření za studena – technologie tváření a slévání

 

   Otázka: Tváření za studena

   Předmět: Technologie tváření a slévání

   Přidal(a): w3aL

 

 

Tvářením za studena se uskutečňuje trvalá změna tvaru materiálu bez odběru třísek působením vnější síly. Proces probíhá pod rekrystalizační teplotou materiálu a dochází při něm ke zpevnění materiálu.

Zpevněním materiálu: zvyšuje se mez pevnosti a snižuje se tažnost a tvárnost.

Vybral jsem si firmu MAQFORT, která se zabývá propagací tvářících strojů. Poradí vám s výběrem správného stroje a vyřeší tak vaši problematiku s výrobou, také vám může vyškolit váš personál na jednotlivých strojů.

 

Zaujala mě propagace pár strojů v těžkém strojírenství, zejména:

Ohýbačky trubek

  • Hydraulické ohýbačky trubek (CH) jsou vhodné pro sériovou i kusovou výrobu. Stroje Heavy Duty nabízí řešení pro profily a trubky velkých rozměrů
  • Od výrobce: Amob (Portugalsko)

 

Popis produktu:

  • Stroje Heavy Duty splňují evropské i americké normy a požadavky kvality, a proto jsou často dodávány do lodního, leteckého, kotlárenského, energetického a stavebního průmyslu.
  • Pohyb osy Y, sevření trubky a pomocné osy jsou hydraulicky poháněny.
  • Mezi opční výbavu ohýbačky patří i systém Booster pro těsné ohyby.

 

Heavy Duty stroje jsou vyráběny na míru dle požadavků zákazníka.

Kapacita stroje může dosahovat až ohýbání trubky o průměru 350 mm.
Ohýbání je prováděno za studena

Ke stroji je možné zakoupit další opční vybavení a nástroje.

 

Hydraulické nůžky

Hydraulické gilotinové nůžky HGR zaručují rozměrově přesné stříhání plechu bez zkroucení, prohnutí, otřepů či poškození hran. Technologie automatického nastavení úhlu střihu spolu se stabilní konstrukcí upevnění nožů zajišťuje perfektní střih v celé délce.

Od výrobce: Rico (Portugalsko)

 

Popis produktu:

  • Robustní konstrukce stroje s maximální stabilitou i při zpracování silných plechů. Díky rovnoměrnému rozložení zatížení po celé délce stroje je možné dosáhnout čistého střihu bez vibrací.

 

Stroj je v základním vybavení vyroben s NC řízením Elgo P40 na závěsném rameni, automatickým nastavením úhlu podle tloušťky plechu, zadním dorazem s kuličkovými šrouby a lineárními vodítky, podpěrným a dorovnávacím ramenem, optoelektrickou ochranou zadního prostoru stroje, automatickým posuvem zadního dorazu při práci (pro zamezení kolizi).

Pomocí funkce stand-by dochází k úspoře energie.

 

Mezi opční příslušenství patří například inteligentní systém přidržování plechu pro zamezení vylomení rohů, naklopitelný přední kryt nebo laserová ryska.

💾 Stáhnout materiál   🎓 Online kurzy