Univerzita Hradec Králové

Veřejná vysoká škola v Hradci Králové. Vznikla v roce 1992 jako Vysoká škola pedagogická v Hradci Králové. V roce 2000 se přejmenovala na Univerzitu Hradec Králové. Univerzitu tvoří 4 fakulty.

 

Proč studovat na UHK

Škola podporuje zapojení svých studentů do výzkumných grantů a soutěží. Má vazby na instituce po celém světě (Amerika, Afrika, Asie i Evropa) – studenti tak mohou absolvovat studijní a pracovní pobyty v zahraničí. Univerzita má přehledný seznam všech svých oborů, společně s možnými budoucími profesemi absolventů a profily uchazečů na webu: https://www.dofouknisimozek.cz/ . Partnerem UHK je Česká spořitelna a těsnou spolupráci má UHK také s předními It společnostmi, které jsou sdruženy ve skupině Hradecký IT klastr. Škola se může pyšnit moderním kampusem nedaleko historického centra Hradce Králové. Kromě přednáškových sálů a učeben je v kampusu také univerzitní knihovna, galerie výtvarného umění, ale i relaxační zóny sloužící k odpočinku. V neposlední řadě se UHK zajímá také o životní prostředí a ekologickou udržitelnost.

 

Fakulty

  • Fakulta informatiky a managementu – obory ekonomické, informatické a manažerské
  • Pedagogická fakulta – učitelské, umělecké a jazykovědné disciplíny
  • Přírodovědecká fakulta – , přírodovědné a technické
  • Filozofická fakulta – společenské a humanitní vědy

 

Přijímací řízení

Každá fakulta má specifické požadavky, co se týče podmínek přijímacího řízení. Na oficiálních stránkách UHK najdete jak vzorové testy k přijímacím zkouškám, tak i statistiky přijímacích zkoušek z minulých let, kde se dozvíte kolik bylo celkem přihlášených a kolik jich bylo přijato. Univerzita nabízí i přípravné kurzy pro uchazeče o studium.

💾 Stáhnout materiál   🎓 Online kurzy