Charakteristik – charakteristika

 

   Otázka: Charakteristik – charakteristika

   Předmět: Němčina

   Přidal(a): dschafer<>email.cz

 

 

 
(O kom budu mluvit, proč o něm budu mluvit, jak dlouho ho znám, kdy jsme se setkali, vzhled, postava, výška, povaha, koníčky, zájmy, jak často se vídáme, kde studuje…..)

 

Slovíčka:
Die Freundin – kamarádka
erkennen – poznat (ich habe erkant – poznal jsem)
Aussehen – vzhled
Die Figur – postava
Die Höhe – výška

der Charakter – povaha / charakter
Das Wesen – povaha
freundlich – přátelský

Das Hobbys – koníčky
Die Haar – vlasy
Die Augen – oči
Das Gesicht – obličej
Die Lippen – rty

známe – wir kennen
známe – wir können

Die Grundschule – Základní škola
Die Fachschule – Střední škola

wenige – několik

vorstellen – představit
plaudern – povídat si

 

Charakteristika
Mám několik kamarádek i kamarádů, ale chtěl bych vám představit mojí nejlepší kamarádku, která se jmenuje Adéla. S Adélou jsem se poznal na základní škole, od té doby jsme kamarádi (se přátelíme..)
Známe se žu 5 let a moc dobře si rozumíme. Když mám nějaký problém, můžu se na Adélu vždy spolehnout. Vím, že mi poradí a nebude se mým potížím smát.

Protože chodíme na jinou střední školu, nevídáme se tak často jako dříve. Vždy si ale najdeme volnou chvilku, abychom si popovídali.
Adéla je velmi hezká a chytrá dívka. Má středně vysokou, štíhlou postavu. Její vlasy jsou hnědé. Obličej má kulatý, z obličeje se smějí veselé hnědé oči. Její nos i rty jsou malé.
Její povaha je klidná. Adéla je veselá dívka, stále se směje . Je upřímná, nelže. Vždy je ochotná pomoct.
Adéla hraje tenis a volejbal. Má ráda klidnou hudbu a zábané filmy
V součastnosti adéla studuje gymnázium v Sokolově a maturuje v tomto roce.
Doufám, že budeme stejně dobrý kamarádi jako dosud.

 

Charakteristik
Ich habe einige (několik) Freundinen und Freunde, aber ich möchte meine beste Freundin vorstellen. Sie heißt Adéla. Ich habe Adela in meiner Grundschule kennengelernt, seit der Zeit sind wir Freunde.
Wir kennen fünf Jahre und wir verstehen, uns sehr gut. Wenn ich irgendein Problem habe, kann ich mich auf Adela verlassen. Ich weiß, dass sie mir Ratet (poradit) und sie lacht sich nicht meiner Schwierigkeiten aus.
Weil wir eine andere Fachschule besuchen, sehen wir uns nicht so oft wie früher. Immer treffen wir uns, für ein paar minuten um ,zu plaudern (popovídat si, povídat si..).
Adéla ist sehr hübsches und kluges Mädchen. Sie hat mittelgroße schlanke figur. Ihre Haar sind braun. Sie hat rundes Gesicht, aus dem Gesicht lachen lustige braune Augen. Ihre Nase und Lippen sind sehr klein.
Ihr Wessen ist ruhige. Adéla ist fröhliges Mädchen, sie oft lachen. Sie is freimütig und nie lügt. Sie ist immer bereit zu helfen.
Adéla spielt Tennis und Voleyball. Sie mag ruhige Musik und Komödie.
Momentan, besucht sie Gymnasium in Falkenau und legt Abitur zu dieses Jahr ab.
Ich hoffe, dass wir gute Freunde wie bisher bleiben.

 

Slovíčka:
Matka – die Mutter
Otec – der Vater
Rodiče – die Eltern
Dcera – die Tochter
Syn – der Sohn
Bratr – der Bruder
Sestra – die Schwester
Sourozenci – die Geschwister
Babička – die Oma
Prababička – Urgroßmutter
Dědeček – der Opa
Pradědeček – Urgroßvater
Vnuk – der Enkel
Vnučka – die Enkelin
Teta – die Tante
Strýc – der Onkel
Sestřenice – die Cousine
Bratranec – der Cousin
Synovec – der Neffe
Neteř – die Nichte
Švagr – der Schwager
Švagrová – die Schwägerin
Tchán – der Schwiegervater
Tchýně – die Schwiegermutter
Manžel – der Ehemann
Manželka – die Ehefrau
Manželství – die Ehe

Das Mitglied – člen
bestehen – skládat se
panelák – das Plattenhaus
zámečník – der Schlosser
ve volném čase – in der Freizeit
rybaření – die Fischerei
přestěhovat se – umsiedeln
Věnovat se – weihen
Vysoká škola – Hochschule

 

Familie
Moje rodina se skládá ze 4 členů, mého otce, matky, bratra a mě. Všichni bydlíme v Sokolově, v panelovém domě.
Můj otec se jmenuje David, je 42 let starý a pracuje jako zámečník. Můj otec se narodil v Sokolově. Ve svém volném čase čte. Jeho další koníček je rybaření. Je středně velké postavy, má hnědé vlasy a hnědé oči.
Moje matka se jmenuje Sylva, je jí 42 let a pracuje jako účetní. Moje matka se narodila v novém sedle a po maturitě se odstěhovala do Sokolova. Ve volném čase se věnuje vaření a čtení. Její postava je malá, má blonďaté vlasy a modré oči.
Můj bratr se jmenuje tomáš, je mu 20 let a studuje vysokou školu. Jeho koníček je počítač, u kterého sedí většinu dne. Tomáš rád poslouchá hudbu nebo kouká na filmy.

 

Já.
Já se jmenuji David, je mi 18 let a pocházím ze sokolova. Bydlím s rodiči a s bratrem. Mezi mé koníčky patří fotografování a grafický design. Fotografování se věnuji 3 roky. Rád poslouchám hudbu a nebo si čtu.

 

Meine Familie
Meine familie hat für Mitglied besteht, mein Vater, meine Mutter,mein Bruder und mich. Wir wohnen in Sokolov, ins Plattenhaus.
Meine Vater heißt David, er ist zweiundfürzig Jahe alt und er arbeites als Schlosser. Meine Vater geboren in Sokolov. In der Freizet liest gern Buch. Er liest gern Krimi Buch. Ihrem Hobbys ist Fischerei. Er hat mittelgroß Figur, braune Haare und braune Augen.
Meine Mutti heißt Sylva, sie ist zweiundfürzig Jahe alt und sie arbeitet als Buchhalterin. Sie geboren in Nové Sedlo, nach Abitur umsiedeln in Sokolov. In der Freizeit weiht kochen und lesen. Sie hat klein Figur, blonde Haare und blaue Augen.
Meine Bruder heißt Tomas, er ist zwanzig Jahre alt und er studiert Hochschule. Ihre Hobby ist Computer, bei dem sitz meistens Tag. Tomas hört Musik gern oder sieht komödie.

 

Ich.
Ich heiße David, ich bin achtzehn Jahre alt und ich komme aus Sokolov. Ich wohne mit meiner Eltern meinem Bruder. Meine Hobbys sind fotografieren und graphic design. Ich fotografiere drei Jahre alt. Ich mag Musik und ich lese gern.

💾 Stáhnout materiál   🎓 Online kurzy
error: Content is protected !!