Jak vám čínština pomůže v podnikání?

I když to tak v posledních týdnech nemusí vypadat, svět se vlivem globalizace stále více otevírá a propojuje. Spolupracovat s firmou na druhém konci světa už není pouhým sci-fi. V obchodě a podnikání je stále velmi důležitým jazykem angličtina, ale co nás čeká v budoucnu?

Vliv čínského obchodního trhu a ekonomiky se stále zvyšuje a tamější firmy se chtějí uchytit v zahraničí – takže i v České republice. To, že umíte čínsky, pro vás může znamenat velkou výhodu na trhu práce. Říkáte si proč? Pojďme se podívat na několik zajímavých důvodů, proč se zapsat do jazykového kurzu čínštiny.

 

Kultura a obchodní zvyky

Tradiční čínská kultura je velice bohatá, určitě jste už slyšeli o čínské medicíně, kaligrafii, čínských bojových uměních a tak dále. Ale není to pouze o této kultuře. Čínské firmy a obchodní prostředí celkově hodně staví na vzájemných vztazích a rituálech. Tam, kde my použijeme tabulky a data, oni jednají na základě vztahů, které si mezi sebou vybudujete.

Říká se, že v Číně nic není jednoduché, ale všechno je možné. Je zkrátka nutné vědět, jak na to. Kurzy čínštiny vás naučí nejen samotný jazyk, ale pomohou vám pochopit také náturu a zvyky v Číně.

 

Bez čínštiny do Číny nelez

Pokud se před vámi rýsuje nabídka práce nebo spolupráce s firmou přímo v Číně, je malá pravděpodobnost, že uspějete bez znalosti čínštiny. Anglicky stále mluví jen velmi málo Číňanů. Můžete to pojmout jako celofiremní záležitost a zařídit firemní kurzy čínštiny pro zaměstnance.

Umět základy, domluvit se v základních situacích, na schůzích a poradách vám pomůže vytvořit si lepší pracovní podmínky. Nemluvě o běžném životě! Tím, že místním ukážete svou znalost a ochotu se učit jejich jazyk, si je získáte na svou stranu.

 

Vaše hodnota na trhu práce

Ať už budete pracovat přímo v Číně, s Čínou spolupracovat jako firma, nebo budete mít čínské zákazníky, znalost jazyka vám výrazně ulehčí komunikaci nejen při samotné práci, ale také v zákulisí.

Pokud máte zájem pracovat pro velkou zahraniční firmu, znalost čínštiny může být velkou konkurenční výhodou. Zaměstnavatelé oceňují méně tradiční jazykovou výbavu, jakou může být právě čínština – angličtina už je v dnešní době považována za naprostou samozřejmost.

 

Možná jednodušší, než si myslíte

Nebudeme vám tady tvrdit, že se dokážete perfektně naučit čínsky za půl roku nebo za rok. Mnoho lidí si myslí, že je čínština příliš těžká a odlišná, takže se ji Evropan téměř nemůže naučit. V mnoha ohledech je však čínština až překvapivě jednoduchá. Nemá komplikovaná pravidla a systém časů a nenajdeme v něm například rody. Proto se čínštiny zbytečně nebojte.

Učit se čínsky bude chtít snahu a odhodlání, ale jak jsme říkali, nic není nemožné. Poslední roky Čína raketově roste a hraje klíčovou roli ve světové ekonomice. Nezůstávejte pozadu a přihlaste se do jazykových kurzů čínštiny v Jazykové škole PELICAN!

Váš PELICAN

💾 Stáhnout materiál   ✖ Nahlásit chybu
error: Content is protected !!