Kazuistika z domova pro seniory (4)

Proč je zakázané kopírování? 💾 Stáhnout materiálVIP členstvíNahlásit chybu

 

   Otázka: Kazuistika

   Předmět: Společenské vědy

   Přidal(a): Shelly

 

 

Anamnéza

Paní X, 85 let. V odlehčovací službě umístěna na měsíc. Jinak se o ní stará její dcera společně s vnučkou. Paní X žije v Jílovém. Ovdověla již před 40 lety. Od té doby žila v Bynově, postupně se její stav zhoršoval, proto se o ní nyní starají nejbližší příbuzní. Paní X má problémy s chůzí. Většinu času se pohybuje na kolečkovém křesle. Dále paní X špatně vidí. Nosí brýle. Dále je bystrá, vnímavá a vtipná. Ráda tráví čas ve společenské místnosti díváním na televizi. Nyní v období svátků pomáhá s pečením cukroví.

 

Poskytované služby a individuální plán klienta

Paní X je částečně soběstačná. Potřebuje pomoci s osobní hygienou a s některými dalšímu úkony v péči o vlastní osobu. S paní X pečovatelka procvičuje pravidelně chůzi. Paní je moc ráda, že má tuto možnost, a že s ní někdo tráví čas. Dále paní S potřebuje pomoci například s čtením časopisů a podobně kvůli obtížím spojených s postupnou ztrátou zraku.

 

Hodnocení práce s klientem

Klientce je zajištěnataková péče jakou potřebuje. Její psychický stav je ve výborné kondici a snaží se být optimistická, i když její zdravotní stav není stoprocentní. Paní X by určitě prospělo, kdyby se snažila stále chodit, a co nejméně využívat vozík.

 

Odhad vývoje situace v budoucnosti

Paní X je ne výtečném psychickém stavu. S fyzickým zdravím je na tom hůře. Jak jsem již uvedla, postupně ztrácí možnost chodit  a potřebovala by nácvik chůze mnohem víc procvičovat. Její rodina se o ní jinak hezky stará, podle toho co vypráví. Je ovšem třeba časem počítat s tím, že je tu možnost, že klientka může strávit zbytek života na invalidním vozíku.