Kazuistika z domova pro seniory

Proč je zakázané kopírování? 💾 Stáhnout materiálVIP členstvíNahlásit chybu

 

   Otázka: Kazuistika

   Předmět: Společenské vědy

   Přidal(a): Shelly

 

Anamnéza:

Paní A, 75 let. V domově pro seniory je půl roku. Již se o sebe nemohla postarat sama, kvůli problémům s chůzí, a tak se se svým synem domluvila na možnosti jít do domova seniorů. Paní A má syna a dceru. Dcera bydlí v zahraničí, tak že se s matkou vídá jen velice sporadicky. Syn bydlí  v Děčíně a jednou za dva týdny matku navštěvuje a chodí spolu do kaváren a na krátké procházky. Paní A má radost z pravnoučat a šetří si peníze, aby jim mohla kupovat dárky. Jen ji mrzí, že se s nimi již nemůže vídat tak často. Paní A potřebuje pomoc s osobní hygienou. Sama se nají, oblékne a ustele postel. Je na dvoulůžkovém pokoji. Se svou spolubydlící si velmi rozumí a snaží se jí pomáhat. Často říká, že se nudí, a že by raději byla doma. Již se ale seznámila s pár klienty a je ráda, že si má občas s někým popovídat.

 

Poskytované služby a individuální plán:

Paní A je poskytována pomoc s hygienou (celkovou koupelí). Ranní hygienu zvládne sama. Bohužel paní A má problémy s chůzí, proto se pečovatelky snaží každý den s ní alespoň 10 minut chodit a nacvičovat chůzi. Klientce jetaké poskytnuta jednou týdně možnost cvičit s fyzioterapeutem. Paní A si ráda čte a zajímá se o kulturní dění. Pečovatelky si rády na toto téma s klientkou povídají.  Ráda se také baví s klientkou na pokoji, chodí na terasu, když je pěkné počasí a dopoledne většinou tráví spolu s ostatními klienty ve společenské místnosti, kde si krátí chvíli volnočasovými aktivitami.

 

Hodnocení práce s klientem:

Paní A je zajištěna veškerá zdravotní péče. Po psychické stránce je klientka na výborné úrovni. Klientka sice nemůže již tak dobře chodit, ale na její psychiku to nemá až takový vliv. S paní A se pracuje velice dobře, spolupracuje a je komunikativní. Bylo by dobré, kdyby si paní našla více kamarádů z řad klientů, aby se nenudila.

 

Odhad vývoje situace v budoucnosti:

Myslím si, že by se paní A měla i nadále snažit procvičovat chůzi, aby tak odvrátila možnost, že skončí na invalidním vozíku. Což by také v budoucnu mohlo přispět k výraznému zhoršení psychiského stavu, kdyby klientka neměla žádnou možnost se sama pohybovat. Jinak je její fyzický stav dobrý.