Potřebuji pomoct s angličtinou během zkouškového – výuka angličtiny online

Čeká vás náročná zkouška a vaše angličtina není na odpovídající úrovni? I na poslední chvíli lze mnoho dohnat. Protože ve zkouškovém období není času nazbyt, vhodnou volbou může být online výuka.

 

Jaké mají online kurzy výhody?

Vzdálená výuka prostřednictvím videohovoru má nejen pro vysokoškoláky mnoho výhod, alespoň o těch hlavních se zmíníme podrobněji.

 

Úspora času

Oproti klasické formě výuky vám online kurz angličtiny ušetří spoustu času. Nemusíte totiž dojíždět do žádné školy či do kavárny. Jednoduše doma zahájíte videohovor a váš kurz může okamžitě začít. Ušetřený čas (ať už jde o 30 minut, nebo hodinu) můžete věnovat samotnému studiu.

 

Lektoři z celého světa

Pokud vsadíte na online výuku, byla by chyba omezovat se jen na české lektory. Online přenos totiž může stejně dobře proběhnout s lektory po celém světě. Najít si tedy můžete rodilého mluvčího, který zná jazyk opravdu dokonale a okamžitě vás dokáže upozornit i na drobnou chybičku.

Pozitivní vliv bude mít zahraniční lektor i na vaši schopnost porozumět mluvě rodilého mluvčího a zlepšit se může i váš přízvuk.

 

Učit se můžete kdekoliv

Chcete zkouškové období trávit u rodičů nebo třeba nakrátko vyjet do zahraničí? S online výukou máte absolutní svobodu. Nejste vázáni na konkrétní místo výuky. Stačí vám jen kvalitní připojení k internetu, telefon, tablet či počítač a můžete začít.

 

Připraví vás zahraniční lektor na českou zkoušku?

V první řadě je důležité, abyste se skutečně naučili cizímu jazyku. Pokud to dokážete, žádná zkouška pro vás nebude překážkou. Nejde tedy o to, rychle si osvojit princip zkoušky a soustředit se na to, abyste prospěli, ale o to, abyste obecně ovládali gramatiku a rozšiřovali svou slovní zásobu.

Na druhou stranu je logické, že se při tréninku „na poslední chvíli“ budete chtít zaměřit právě na ty oblasti jazyka, které se ve vaší zkoušce objeví. Větší důraz tak například dáte na odborné termíny dle svého oboru studia, případně se dle zkoušky zaměříte spíše na britskou, či americkou angličtinu (a dle toho zvolíte také lektora).

V každém případě platí, že zkušený zahraniční lektor vás zvládne i na zkoušku z angličtiny na české škole připravit kvalitně, pokud mu dokážete jasně sdělit, jaká jsou kritéria zkoušky a co tedy musíte bezpečně ovládat.

 

Řešíte zkoušky na poslední chvíli? Změňte to

V případě mnoha předmětů, u kterých o známce rozhodují faktické znalosti, lze dohnat mezery ve vědomostech na poslední chvíli.

U jazyků to ale může být problém. Lepší variantou je tedy dlouhodobé studium a osvojení si cizí řeči. Pravidelný poslech, memorování nových slovíček a trénink gramatiky během celého semestru jsou klíčem k úspěchu. Až tedy nejbližší zkoušku zvládnete, zkuste se se svým online lektorem domluvit na dlouhodobé výuce během semestru následujícího.

💾 Stáhnout materiál   🎓 Online kurzy