Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB)

Veřejná vysoká škola ve Zlíně. Vznikla roku 2001 a navázala na tradici Fakulty technologické ve Zlíně Vysokého učení technického v Brně, která existovala od roku 1969 do roku 2001. Univerzita je tvořena šesti fakultami a nabízí více než 200 studijních programů.

 

Proč UTB

Škola nabízí rodinné prostředí a osobní přístup ke každému studentovi. Moderní prostředí s nejnovějším vybavením pro výuku, vědu i výzkum. Ačkoli Zlín se může jevit jako malé město, má jednu výhodu: všude se dostanete pěšky, ale zároveň ve městě najdete i spoustu zeleně a moderních podniků.

 

Tomáš Baťa

Univerzita nese jméno slavného zlínského rodáka a je to na to náležitě pyšná.

 

Fakulty

  • Fakulta technologická
  • Fakulta managementu a ekonomiky
  • Fakulta multimediálních komunikací
  • Fakulta aplikované informatiky
  • Fakulta humanitních studií
  • Fakulta logistiky a krizového řízení – sídlí Uherském Hradišti

 

Studentské organizace

Škola má svou vlastní internetovou televizní stanici Neontv, ve Zlíně má svou pobočku organizace AIESEC a Studentský unie, která je tvořena dobrovolníky z řad studentů Univerzity TB pořádá několikrát do roka nejrůznější akce (vítání prváků, rozsvícení vánočního stromečku, antiples,…).

 

Přijímací řízení

Forma přijímacích zkoušek se liší podle oboru, který si zvolíte. Na některých oborech budete muset projít talentovou zkouškou, u jiných projdete testem všeobecných znalostí, zkouškou kreativity, u některých oborů přijímací zkoušky nejsou. Všechny informace má univerzita přehledně uspořádané na svých oficiálních stránkách.

💾 Stáhnout materiál   🎓 Online kurzy