Vývoj digitální fotografie s úvahou

 

   Otázka: Vývoj digitální fotografie s úvahou

   Předmět: Multimédia, Informatika

   Přidal(a): Nellushka

 

Fotografie

Od začátku fotografie v první polovině 19. století prošla fotografie obrovským vývojem a změnami. Vzhledem k tomu, že máme digitální fotoaparáty, změnila se fotografie nejvíce. První prototyp přenosného digitálního fotoaparátu vyvinul v roce 1975 inženýr Kodaku Steve Sasson.

Sociální sítě a nové technologie, jako jsou smartphony, počítače, tablety atd. Zahájily největší revoluci ve fotografii v historii. Původní fotograf dokončil tento proces několik hodin, ale bylo to politováníhodné s jedním kliknutím, protože teď si každý může pořídit cokoli a my máme spoustu zbytečných a ohromujících fotografií.

Digitální fotografie x fotografie klasické fotografie souvisí se současnou digitalizací a její existence prošla největší transformací. Digitální technologie a klasická fotografie do jisté míry pomohly změnit pohled na svět. Digitální fotografie má větší schopnost zobrazovat a simulovat realitu a stále složitější obrázky generované počítačem. Ale je to správné? Sociální sítě, jako je Instagram, někdy způsobí více škody než užitku. Na druhou stranu si analogová fotografie získala nový zájem prostřednictvím různých filtrů a online ovlivňovatelů. A konečně kvůli nim přežil příchod obtížného digitálního věku.

 

Jan Sudek

Jan Saudek je jedním z nejznámějších uměleckých fotografů v České republice. Narodil se 13. května 1935 a je mu nyní 85 let. Stále se věnuje fotografii a malbě. Většinu své kariéry používal manuální fotoaparáty středního formátu a za zvláštních okolností používá také digitální zrcadlovky. Černobílé fotografie zpracovává a zpracovává hlavně ručně. V posledních letech se však fotografování věnoval méně. Nyní více maluje a prodává obrazy.

💾 Stáhnout materiál   ✖ Nahlásit chybu
error: Content is protected !!