Karim Rashid – referát

maturita

 

   Otázka: Karim Rashid

   Předmět: Dějiny umění

   Přidal(a): Klarafuj

 

Karim Rashid je jedním z nejproduktivnějších světových designerů a architektů.

Narodil se roku 1960 v Káhiře v Egyptě, později ale vyrůstal v Anglii a Kanadě, kde taky vystudoval průmyslový design. Poté pokračoval se studiem designu v Miláně, kde pracoval u slavného italského designera Rodolfa Bonetta.

V roce 1993 si v New Yorku otevřel vlastní studio a začal zde žít.

 

Díky své renesanční povaze a obrovské kreativitě patří mezi nejvíce oceňované umělce současnosti. Doposud získal víc než tři sta ocenění, vytvořil přes tři tisíce návrhů, které také zrealizoval a svou značku rozšířil do více než 40 států světa. Jeho práce jsou vystavovány v muzeích po celém světě, například v Muzeu moderního umění v New Yorku nebo v Centre Pompidou v Paříži.

V jeho portfoliu lze objevit téměř všechno, co souvisí s každodenním životem. Navrhuje loga, obaly, vzory látek, osvětlení, nábytek, oblečení, interiéry, píše knihy a je dokonce i DJem. Dokonce v několika rozhovorech uvedl, že jeho veškeré kreace jsou inspirovány právě hudbou, která mu otevírá nové dimenze, vedoucí k novým možnostem dalšího rozvoje.

 

Co se týče staveb, zaměřuje se především na projekty komerčního charakteru, jako jsou interiérová řešení hotelů, bank, kaváren, restaurací, administrativních komplexů, showroomů nebo výstavních pavilonů. Mezi jeho klienty patří ty nejprestižnější světové značky jako je Audi, Coca Cola, Citi Bank, Disney, Giorgio Armani, Google, Gorenje, Hugo Boss, Hyundai, Natuzzi, Prada, Samsung, Sony, Swarovski, Toyota, neboYahoo.

 

Má svůj vlastní rukopis, který je rozpoznatelný na první pohled. Vyznačuje se maximální funkčností a jednoduchostí, která se projevuje v geoometrické kompozici interiérů, flexibilitou a variabilitou svých produktů, kterése hodí do jakéhokoli typu prostředí, nebo také barevností- používá výrazné pastelové a metalické odstíny, které působí optimisticky, jeho nejoblíbenější barvou je růžová, podle které pojmenoval svou novou značku Pinker. Ta je zaměřená na různé řešení bytových a kancelářských interiérů, které mají působit protistresově, dominuje v nich růžová barva.

Karim neustále experimentuje a zkouší nové materiály, jeho tvroba je založena na ekologických technologiích.

Představuje směs ekologické, funkcionalistické, minimalistické a pop artové kultury, což odpovídá životnímu stylu lidí žijících ve městech.

💾 Stáhnout materiál   ✖ Nahlásit chybu
error: Content is protected !!