Kdo vrací z nákupů nejvíce? Aktuální srovnání cashbacků

Před více než rokem jsme srovnávali cashback portály na webu Statni-maturita.cz, pomalu se blíží Vánoce, tak přišel čas se znovu podívat, kde můžeme nejvíce ušetřit.

 

O co u cashback portálů jde? 

Jedná se o stránky, které umožňují vrátit část peněz z nákupů na internetu. Vše probíhá velmi jednoduše, před nákupem v 1 z mnoha stovek partnerských e-shopů kliknete na tlačítko, které vás přesměruje do požahovaného e-shopu. To je vše, za to se vám přičte obvykle 1-10 % zpět do virtuální peněženky. Funguje to jako věrnostní programy supermarketů nebo bonusy u kreditních karet. Nakoupíte všude od Aliexpressu přes Piluku až po Mall, obchodů je opravdu spousta a odměny jsou někdy velmi zajímavé.

Cashback portály totiž dostávají provize za to, že obchodům přivedou zákazníky. O tyto provize se ale podělí se svými uživateli – někde více, jinde méně. Konkurence je v tomto oboru veliká, pojďme se tedy podívat, kde dostanete zpět nejvíce. Na konci článku najdete přehledné shrnutí.


 

Jaké portály tu máme?

tipli

 

Tipli.cz patří mezi novější projekty, který se ničím zvláštním neliší od své konkurence. Kupodivu pro nás je to ale výhoda, aby zaujali , nasadili dlouhodobě vyšší provize, které jsou často přesně dvojnásobné než u konkurence. Nejvyšší provize zde byly i při srovnání před rokem a půl. Výběry bonusů jsou již od 1 Kč a provozovatel často připravuje různé zajímavé akce. Momentálně získáte vstupní bonus 100 Kč, pokud stejné částky dosáhnete na provizích do 100 dní od registrace, občas se zde objeví bonus i za první nákup. Také je k dispozici doplněk do prohlížeče. Doplněk Vás upozorní, pokud jste v obchodě, kde můžete získat peníze zpět a ani o tom nevíte. Silnou stránkou je kvalitní podpora, která rychle pomůže v případě technických problémů, a pokud odměna náhodou nebyla vyplacena tak, jak měla.

Příklady pro srovnání odměn: Aliexpress až 10 %, Mall až 8 %, Dr. Max až 10 %, Notino až 10 %

> Registrace na Tipli.cz (otevře v novém okně)

 

 

plnapenezenka

Naopak mezi nejstarší portály patří PlnaPenezenka.cz, které se tak podařilo získat pevnou uživatelskou základnu hned na počátku svého fungování. To se projevilo i na provizích, které jsou často přesně poloviční. Nechybí doplněk do prohlížeče, za který dostanete poděkování 10 Kč, vstupní bonus 60 Kč, slevové kupony do obchodů a další zajímavosti. Technická podpora je opět na dobré úrovni. Na rozdíl od ostatních portálů zde dostanete vysokou odměnu za doporučení kamaráda k registraci – 333 Kč pokud dosáhne na odměnách alespoň 50 Kč.

 

Příklady pro srovnání odměn: Aliexpress až 5 %, Mall až 4 %, Dr. Max až 5 %, Notino až 5 %

> Registrace na PlnaPenezenka.cz (otevře v novém okně)

 

 

refundo

Refundo není nejznámější, ani nejpřehlednější, dokonce ani nenabízí nejvyšší odměny, přesto však stojí za pozornost. Má totiž velmi zajímavý věrnostní program, kde získáváte body za návštěvy webu či za recenze obchodů. Bonus za registraci (50 Kč) a doplněk do prohlížeče za malou odměnu (10 Kč) je samozřejmostí. Další zajímavostí je odměna 100 Kč, pokud si necháte vyplatit částku 1 000 Kč a více.

 

Příklady pro srovnání odměn: Aliexpress až 5 %, Mall až 4 %, Dr. Max až 5 %, Notino až 5 %

> Registrace na Refundo (otevře v novém okně)

 

 

vratnepenize

Dále lze zmínit VratnéPeníze.cz, princip je stejný jako u předchozích stránek. Opět bonus za registraci (50 Kč) nebo za instalaci rozšíření (20 Kč). Velmi netradiční je bonus za použití mobilní aplikace (10 Kč) a vůbec samotná existence aplikace, kterou u konkurence jen tak nenajdete.

 

Příklady pro srovnání odměn: Aliexpress až 5 %, Mall až 4 %, Dr. Max až 5 %, Notino až 5 %

> Registrace na VratnéPeníze.cz (otevře v novém okně)

 

 

vratnepenize

Jako poslední se nesmí zapomenout na Ziskejte.cz. Zde nabízí odměnu za registraci 100 Kč a 30 Kč za doplněk do prohlížeče. Specialitou jsou VIP body, které získáváte za první přihlášení každý den, doporučování přátelům, bonus za nákupy ke cashbacku a další aktivity. Jedná se ale spíše o symbolický bonus, u kterého směnný poměr za peníze roste s počtem bodů. Například za 250 přihlášení získáte 5 Kč, za 1 000 přihlášení 50 Kč.

 

Příklady pro srovnání odměn: Aliexpress 5,2 %, Mall až 5,3 %, Dr. Max 3,5 %, Notino až 7 %

> Registrace na Ziskejte.cz (otevře v novém okně)


 

Na závěr přehledné shrnutí:

Tipli.cz (otevřít v novém okně)

Výše odměn: vysoká (často dvojnásobná)
Vstupní bonus: 100,- Kč
Odměna za doplněk do prohlížeče: 0 Kč
Minimální výplata: 1,- Kč
Časté akce za extra odměny

 

Plnapenezenka.cz (otevřít v novém okně)

Výše odměn: průměrná
Vstupní bonus: 60,- Kč
Odměna za doplněk do prohlížeče: 10 Kč
Minimální výplata: 100,- Kč
Vysoký bonus za doporučení kamaráda: 333 Kč

 

Refundo.cz (otevřít v novém okně)

Výše odměn: průměrná
Vstupní bonus: 50,- Kč
Odměna za doplněk do prohlížeče:  10 Kč
Při výplatě nad 1000 Kč: bonus 100 Kč
Minimální výplata: 25,- Kč
Zajímavý věrnostní program

 

Vratnepenize.cz (otevřít v novém okně)

Výše odměn: průměrná
Vstupní bonus: 50,- Kč
Odměna za doplněk do prohlížeče:  20 Kč
Odměna za mobilní aplikaci: 10 Kč
Minimální výplata: 300,- Kč

 

Ziskejte.cz (otevřít v novém okně)

Výše odměn: nadprůměrná
Vstupní bonus: 100,- Kč
Odměna za doplněk do prohlížeče:  30 Kč
Minimální výplata: 299,- Kč

 


Celkově se tedy jednoznačně nejvíce vyplatí Tipli.cz, kde jsou provize bezkonkurenční. Pokud chcete zkusit jít cestou doporučování přátel, zvolte PlnaPenezenka.cz.

Uvedená výše odměn platí k 15.9. 2018, v průběhu času se mohou odměny měnit. Bonusy mohou být podmíněné (obvykle získáním provize z nákupů). Pokud máte tip na portál, který nám tu chybí, určitě nám dejte vědět.

Napsat komentář

💾 Stáhnout materiál   🎓 Online kurzy