Sledování lodí online – MarineTraffic

MarineTraffic je projekt Egejské university v Řecku, který umožňuje sledovat v reálném čase námořní provoz podobně jako FlightRadar24 ten letecký nebo SŽDC vlakový.

 

Na mapě jsou barevně rozlišeny lodě podle typu a po následném kliknutí se zobrazí informace jako jsou například ponor, národnost, trasa nebo velikost. Stránky uvádějí, že systém je založen na vysílání AIS, který je povinný pro všechny lodě s tonáží nad 299GT. Velké zaoceánské lodě využívají satelitní technologie, k získání podrobnější údajů u těchto lodí je však nutné placené členství a polohy zobrazované zdarma jsou zpožděny.

 

Nástroj však neslouží pouze k online sledování lodí, najdete zde plno zajímavostí, které ocení zejména fanoušci námořní dopravy. Jedná se například o fotografie lodí a přístavů, přehledy a informace o lodních společností dle specifických kritérií, nebo dokonce i přehled majáků opět doplněný fotografiemi.

 

Ať už zajímáte o lodní dopravu nebo vás jen třeba zajímá, kde jsou světové námořní dopravní cesty, určitě doporučujeme vyzkoušet.

 

Odkaz: https://www.marinetraffic.com

Napsat komentář

💾 Stáhnout materiál   🎓 Online kurzy