Prezentace a jejich prezentování
O lekci

NAKRESLETE SI VAŠI PREZENTACI ANEB NABÍDNĚTE NĚCO NEOBVYKLÉHO
Již jsme si vysvětlovali, jak postupovat při tvorbě kvalitní prezentace. Co to ale jednou zkusit úplně jinak! Nabídněte svému publiku něco, s čím se pravděpodobně tak často nesetkává, a zaručeně si je získáte. Je prokázáno, že lidský mozek si lépe pamatuje obrázky než kvanta textu. Zkuste pro jednou jednoduše zapomenout na moderní technologie, prezentační programy a internet, a vytvořte svou prezentaci za pomocí papíru a tužky.

Postup

  1. Nejprve si vymyslete základní osu prezentace. Rozvrhněte si počet obrázků, jeden obrázek může symbolizovat jeden slide. Vezměte si list papíru a nakreslete si něco jako příběh.
  2. Na papír se vám musí vejít předem určený počet obrázků, ty následně propojte šipkami či označte číslicemi, aby bylo jasné, které je první a jak následují po sobě.
  3. Celou prezentaci si nyní musíte nafotit, abyste ji mohli prostřednictvím počítače předvést lidem. Vyfoťte si každý obrázek zvlášť plus udělejte jednu fotografii celé prezentace. Ta poslouží jako závěrečné shrnutí.
  4. Obrázky převeďte do počítače, seskládejte za sebe a máte hotovo.

Výhody pro diváka
Jedná se o velice nezvyklou formu prezentace, která jednoduše zaujme. Kresby člověka totiž přirozeně přitahují. Divák snadněji pochopí, o čem je řeč. Také déle udrží pozornost než v případě, kdy by se pouze díval na zdlouhavý text. Pro mozek je mnohem náročnější číst velké množství informací a vybírat si z nich to podstatné, pokud bude prezentace vytvořená dobře a jednoduše, bude pro publikum prezentace mnohem lépe stravitelná.

Výhody pro vás
Celou prezentaci můžete vytvořit offline, to znamená, že budete mít u sebe jen tužku a papír. Nebude vás tedy rozptylovat počítač a žádné jiné programy, tím výrazně zefektivníte svou práci a ušetříte čas. Odpadnou vám starosti s formátováním textu. Můžete tak pracovat kdekoli, například na cestě vlakem či autobusem. Pravděpodobně díky kresbám prezentaci zjednodušíte, a tím i maximálně zefektivníte. V neposlední řadě si vás lidé prostě zapamatují, protože každý v dnešní době touží po novinkách a boření stereotypů. A to vám kreslená prezentace jistě zaručí.
Pokud vás tento text zaujal, na nic nečekejte, vezměte tužku a papír a můžete se pustit do tvoření. Máte-li rádi barvy, nic vám nebrání tomu, abyste vaši prezentaci vyšperkovali, ovšem stejně tak dobře bude působit i černobílá minimalistická prezentace. Dojem je zaručen!